Ana Sayfa > Yazarın Köşesi > -PROTOKOLÜN ARDINDAN- SAÇMALIĞININ ARDINDAN

-PROTOKOLÜN ARDINDAN- SAÇMALIĞININ ARDINDAN


12-02-2009 22:57

             EDİTÖR             

AEO Başkanı yenilgiyi satmak için ihaleye çıkmış. Bedelsiz olarak devredeceği birilerini arıyor.

Lider mi? Sınıf Başkanı mı?

 

“PROTOKOLÜN ARDINDAN” SAÇMALIĞININ ARDINDAN

 

         “Suç bastırmak” dedikleri bu olsa gerek. Eczacının umutlarının nasıl yok edildiğini ve bu sırada kendilerinin aldıkları rolü unutmuş gibi gelecek için umut dağıtıyor AEO Başkanı.

 

         İlaç takip sistemi ile ilgili yoğun çalışmaları devam ediyormuş.

         Aman bırakın efendim, kendi haline bırakın. Gölge edipte elinize yüzünüze bulaştıracağınıza bırakın, bilen birileri uğraşsın.

 

         Reçete dağıtım sistemi ile ilgili çalışmalar devam edecekmiş.

         Bak buna uğraşın. Bunu çözme ihtimaliniz var. Ne de olsa sizin menfaatinizi ilgilendiriyor. İlaçların satış fiyatı üzerinden aldığınız komisyonları kaybetmeniz inanın ki bizi de çok üzüyor.

 

         Can suyu kredisi kapsamına eczacılarında alınması yönünde çalışmalar yapıyorlarmış.

         Siz kiminle kafa buluyorsunuz? TEB yardımlaşma kredisi elinizde dururken, bunu eczacıya vermeyeceksiniz. Verirken de bin dereden su isteyeceksiniz. Sonra da “cansuyu projesi” diyeceksiniz. Bırakın Allah aşkına güldürmeyin milleti.

 

         Sayın Başkan ellerinden geleni yaptıklarını söylerken, ellerinden gelmeyen şeylerin sorumlusu olarak da AEO seçimlerinde kendilerine rakip olanları göstermektedir. Bu nasıl bir anlayıştır bilemiyorum. Herhalde Kendisini Türkiye’nin başbakanı bizi de muhalefet partisi zannediyor. Hepimizin bir meclis içerisinde olduğunu ve yapılacak her uygulamada olumlu veya olumsuz bizim katkımızın olacağını bekliyor gibi davranıyor.

 

         Değerli AEO Başkanı, AEO Genel Kurulu kürsüsünde yaptığım konuşmada sözlerimi “kim seçilirse seçilsin hepimiz ona destek olmalıyız” şeklinde bitirmiştim. Bu fikrimden hiçbir zaman vazgeçmedim. Bizden herhangi bir konuda destek istedin de biz gelip destek olmadık mı? “Sesleri kesildi” demişsin. Ne yapmamızı bekliyorsun? Yönetiminde bulunduğunuz kurumun bir meslek örgütü olduğunu unutuyorsunuz herhalde. Siz çalışmak için bu göreve geldiniz ve çalışacaksınız. Biz de sizi takip edeceğiz. Bu konuda bizden, başka ne beklediğinizi açıkça yazarsanız bizde üzerimize düşen görevi yaparız.

 

         Sizin söylediğiniz gibi destek mesajını kerhen değil canı gönülden yayınladık, hatta yayınlamakla kalmayıp miting alanına geldik ve tüm meslektaşlarımızla birlikte ses verdik. 23000 eczacı gibi bizde size güvendik ve bu sefer olacak hayaline kapıldık. Maalesef herkes gibi bizde hayal kırıklığına uğradık.

 

         “Protokol imzalandığında Ankara Eczacı Odası üyelerinin iradesini yok sayarak, anlaşılmaz bir şekilde kendini bilmez yayınlar yapabilen” demişsiniz. Protokol imzalandığı sırada ben sizin iradenizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in ayakkabılarının altına yapışmış şekilde gördüm. Belki iradenizi yok saymamız bundandır. TEB Başkanı ölmemek için sıtmaya razı olmuş rüzgârdaki yaprak gibi titrerken destekçileri sizler birilerinin ayakları altında ezilmiş durumdaydınız. Kusura bakma bu şekilde görünen bir irade kimse tarafından ciddiye alınmaz.

 

         Sayın Başkan, Ankara’lı eczacılar kendilerine 500 TL’ye konsolide bütçe promosyonlu diye sattığı protokollerin promosyonlarını unutan yöneticileri de, kendilerine ümitler verip de ortada bırakan yöneticileri de, sanki eczacıya iyi bir protokol sağlamış gibi, bu protokolü yine fahiş fiyattan satmaya kalkan yöneticileri de, konsolide bütçe sözleşmelerini bedava vereceğiz deyip de şimdi 40 TL isteyen yöneticileri de unutmaz, unutmayacaktır.

 

         Neyse, sayın başkan ben sizi daha fazla meşgul etmeyeyim. Şimdi sizin FAHİŞ FİYATTAN sözleşme satmak gibi önemli bir işiniz var.

 

         KOLAY GELSİN.

 

        12/02/2009

Ecz. Mehmet Saydan

www.saydan.com.tr

 


4.5 / 5 (26 Oy)
GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞINIZ
(Yayınlanmasını istemediğiniz sadece editöre hitaben yazdığınız yorumlarınızın başlık kısmına "YAYINLANMASIN" yazınız)

Ad-Soyad veya rümuz(Zorunlu alan):
E-Posta (Buraya bir mail adresi yazılmalıdır.Gerçek olması şart değildir):
Başlık (Buraya yazının başlığını kopyalayıp yapıştırınız)
Yorumunuz:


 OKUYUCU YORUMLARI

GÖNDEREN: kinova
TARİH: (13-02-2009) 10:04
BAŞLIK: okunabilir
YORUM: doğru söze ne demeli


FOTOĞRAF GALERİSİ
 
 

    

Powered by: PHPCow.com