Ana Sayfa > Yazarın Köşesi > MİTİNGİN YERİ ÖZEL Mİ SEÇİLMİŞTİ?

MİTİNGİN YERİ ÖZEL Mİ SEÇİLMİŞTİ?


22-12-2008 22:04

             EDİTÖR             

Eczacıların mitingi için yer gösteren valilik burayı özel mi seçti?

Miting
Previous - Next

 

           

21 Aralık 2008 tarihini önemli bir not olarak tarihe kazıyan eczacı mitinginin düzenleyenleri ve en önemlisi tüm katılımcıları son derece başarılı bir eylem gerçekleştirdiler. Eyleme katılarak o havayı koklayan biri olarak son derece gururlu olduğumu söylemek isterim. Bu eylem, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetine güven duygusu kazandıracağını ve önümüzdeki protokol görüşmelerinde bu güveni doğru kullanacaklarını umut etmek istiyorum.

         Organizasyonda bazı eksiklikler olsa da geçmişinde sık sık miting yapmayan bir örgüt için bu kadar aksaklık olması doğaldır.

         Benim esas dikkatimi çeken konu devletin her kademesinin sağlığa bakış açısının aynı derecede kötü olduğudur. Ankara Valiliği bu miting için yer belirlerken kurtuluş kavşağını toplanma yeri kolej meydanını da miting yeri olarak belirlemiştir. Aşağıdaki fotoğrafa dikkatle bakarsanız, miting için belirlenen yerin ne kadar özenle seçildiğinin farkına varabilirsiniz.Değerli meslektaşlarım,

         Miting için belirlenen yer, yukarıda gördüğünüz gibi KANSER HASTANESİNİN tam yanıbaşıdır. Eczacıların sorunlarına kulak tıkayan yetkililer bu duyarsızlıklarını miting yerini belirlerken de göstermişlerdir. Miting sırasında kocaman onlarca kolondan bangır bangır müzik sesi ve sloganlar etrafa yayılırken, hemen 5 metre yanında kanser hastaları tedavi umuduyla hastanede yatmaktaydı.

         Yani öyle bir miting yeri belirlenmişti ki “eczacılar toplum sağlığı ve kendi hakları için miting yaparken, en kötü hastalığın hastalarının hayatlarını hiçe saydılar” imajını yarattılar. O binanın hastane olduğunu bilenlerin bizim hakkımızda böyle düşünmeyeceğini kim garanti edebilir. En azından o hastanede yatan hastaların yakınları, bu konuda bizleri şiddetle eleştirmişlerdir.

         Kısacası devlet yetkilileri sadece eczacıları değil, hastanede yatan hastaları da fazla önemsemiyor. Sağlık için harcanan parayı israf olarak değerlendirenler, kendilerinin de bir gün sağlık sistemine ihtiyaç duyacaklarını unutmamaları gerekir.


Ecz. Mehmet Saydan


4.5 / 5 (10 Oy)
GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞINIZ
(Yayınlanmasını istemediğiniz sadece editöre hitaben yazdığınız yorumlarınızın başlık kısmına "YAYINLANMASIN" yazınız)

Ad-Soyad veya rümuz(Zorunlu alan):
E-Posta (Buraya bir mail adresi yazılmalıdır.Gerçek olması şart değildir):
Başlık (Buraya yazının başlığını kopyalayıp yapıştırınız)
Yorumunuz:


 OKUYUCU YORUMLARI


FOTOĞRAF GALERİSİ
 
 

    

Powered by: PHPCow.com