Ana Sayfa > Yazarın Köşesi > YENİLDİK AMA EZİLMEDİK!

YENİLDİK AMA EZİLMEDİK!


11-09-2008 14:34

             EDİTÖR             

Protokol görüşmeleri maçı, uzatmalarıyla ve penaltılarıyla sonunda bitti. Önümüzdeki maça bakıyoruz.

Maç iyi ki bitti!

 
Eskiden futbol maçlarından sonra yöneticiler ve bu yöneticilerin kayıtsız şartsız destekçisi yorumcular kameraların karşısına çıkar ve “YENİLDİK AMA EZİLMEDİK” derlerdi. EZİLMEDİK sihirli sözü bir anda tüm kamuoyunda yankılanır ve herkes kaybettiği gerçeğini bir kenara bırakır ezilmedik sözünden kendine bir pay çıkarırdı. Artık kaybetmek o kadar da önemli görülmezdi. Öyle ya, bir de eze eze yenselerdi bizi. O zaman nasıl bakardık insan yüzüne? Nasıl çıkardık evlerimizden? Çok şükür ki ezilmedik, yenile yenile yenmeyi öğreniriz. O zaman hem ezilmez hem de yeneriz rakiplerimizi.

 

Sorsanız bunu söyleyenlere ezilmek mi istersin yenmek mi diye hepsi yenmek ister. Zaten son zamanlarda iyi oynamamamıza rağmen (diğer bir deyişle rakibin bizi ezmesine rağmen) maçı kazanmayı bilmek de marifet oldu. Yani şimdi “EZİLDİK AMA YENDİK” sözü pek popüler. Şimdi de rakip karşısında ezilmek artık kanımıza dokunmuyor mühim olan yenmek.

 

Gelelim bizim SGK ile yaptığımız uzatmaları ve penaltı atışları olan uzun karşılaşmaya. Bugün TEB bir açıklama yapmış. Bütün isteklerimizden vazgeçmişiz 0,5 puanlık iskonto verip ağzımızı kapatmışlar. Bu adamlar bunu geçen ay önermişlerdi. Madem bugün kabul edecektiniz neden bu kadar beklediniz? Beklemenizin sonucunda kurum iskontoları artan ilaçlardan stoklarımızda bulunanlardan dolayı bizlere bir sürü stok zararı yarattınız. Şimdi bu farkların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı sorunuyla uğraşıyoruz. Bu iş Ağustos ayı içerisinde sonuçlansaydı da 1 Eylülde başlayacak uygulamaya eczanelerimiz daha önceden hazırlıklı olsaydı kötü mü olurdu? Şimdi bütün eczaneler bir de 0,5 puanlık iskonto için mi reçetelerini düzeltecekler?

 

Bu protokol karşılaşmaları sırasında bizim takım toptan sınıfta kalmıştır. Biz deniz tarafındaki sahayı alacağız dediler, dağ tarafında oynamak zorunda kaldılar. Kırmızı topu isteriz dediler siyah topla oynadılar. Hakem bu olursa oynamayız dediler maçı o hakem yönetti. Bu sefer gol yemeyeceğiz dediler bir düzine gol yediler.

 

Maç sonrası açıklamayı yazılı olarak yapmışlar tercümesi şöyle “HEM EZİLDİK HEM YENİLDİK” ama 1 Kasım 2008 de başlayacak yeni maç için UMUTLUYUZ.

 

Bu sefer kamuoyu olarak bizlerin tutunacağı EZİLMEDİK dayanağı da yok. UMUTLUYUZ kısmı da sizi ikna eder mi bilmiyorum?

 

BENİ İKNA ETMİYOR.

Ecz. Mehmet Saydan


5 / 5 (3 Oy)
GÖRÜŞLERİNİZİ PAYLAŞINIZ
(Yayınlanmasını istemediğiniz sadece editöre hitaben yazdığınız yorumlarınızın başlık kısmına "YAYINLANMASIN" yazınız)

Ad-Soyad veya rümuz(Zorunlu alan):
E-Posta (Buraya bir mail adresi yazılmalıdır.Gerçek olması şart değildir):
Başlık (Buraya yazının başlığını kopyalayıp yapıştırınız)
Yorumunuz:


 OKUYUCU YORUMLARI


FOTOĞRAF GALERİSİ
 
 

    

Powered by: PHPCow.com